[Täiendatud 20.01.14] Kuula nüüd, usin koertenäitusel pildistaja! 1. veebruaril viin ma Tartus läbi koolituse “Pildistamine sisenäitusel”. 

Nagu pealkirjast võib järeldada, on koolituse sisuks eelkõige koerte jms fotografeerimine näitustel, mis toimuvad siseruumides. See on situatsioon, kus tihti on kombineeritud võimalikult halvad valgustingimused ja kiiresti liikuvad objektid. Tulemuseks hägusad udukogud ja teralised krõbedikud. Kuidas aga saada näituselt foto, mida kohe tahaks teistega jagada, ära raamida ning seinale panna?

Beagle Narva näitusel jooksu demonstreerimas

Beagle Narva näitusel jooksu demonstreerimas

Lahendusele jõuame lähemale neljatunnise koolituse käigus, kus  teoreetiline osa vaheldub praktilisega ja kõik osalejad saavad iga näidissituatsiooni läbi pildistada, koos juhendamisega ning kiire (konstruktiivse) kriitikaga. Püüame jõuda sinnamaani, et olles koolituse läbinud, olenemata sellest, kas pildistad mobiiltelefoniga või peegelkaameraga, on sul järgmise näitusepäeva lõpuks kindlalt olemas selline foto, mida võib uhkusega demonstreerida sõpradele, tuttavatele ja (isegi) koera kasvatajale.  Kohale on oodata mitut erinevat “modelli”, seega sobib koolitus nii suurte kui väikeste loomade pildistajatele.

Tõrges kutsikas

Tõrges kutsikas

Koolituse lühike kava:

 1. Alused – miks kaamera ei tee sellist pilti nagu mina tahan ja miks ta teeb just sellise pildi, nagu ta teeb?
 2. Seisupildid – et iga koer näeks välja nagu võitja!
 3. Liikumispildid – hetke tabamine.

Alateemade sees käsitleme ning proovime päriselt järele vastused küsimustele, nagu:

 • Millised on erinevate kaamerate võimalused ja võimetused?
 • Millised on stabiilsed asendid ja abivahendid pildistamiseks?
 • Millised on parimad kaamerarežiimid pildistamiseks näitusel?
 • Kas ja millal kasutada välku?
 • Kuhu ma kaadri sees paigutan koera? Aga omaniku?
 • Kus ja kuidas ma ise seisma peaks?
 • Mida peaks teadma tegema koera händler?
 • jne

Koolituse hinnaks on 39 €/inimene ning osalejate arv on piiratud. Registreerimiseks saada kiri aadressile info@siimkinnas.com. Registreerimisel anna ka teada, kas soovid tasuda sularahas kohapeal või hoopis arve alusel ülekandega.

Parimat,

Siim