Kahjuks ei ole sellel asjal veel päris head eestikeelset nimetust, mistõttu peamegi seda nimetama bjuuti diššiks või ilutaldrikuks. Aga see nimi võtab selle, mida see modifitseerija teeb, päris hästi kokku. Kuna ta on suhteliselt suuremõõtmeline, tekitab ta pehmet valgust – selle võrra, et ta muudab näol olevad varjud pehmeks ja sujuvaks. Samas, kuna tal pole hajutust praktiliselt ollagi, on valgus ühtlasi ka järsk, tuues esile näo struktuuri.

Nii et kui sul on võimalus pildistada kenade, defineeritud näojoontega modell, siis on beauty dish sinu sõber. Vaata näiteks, mida Joe McNally on sellega teinud, siit. Mis aga ei ole aga eriti sõbralik, on selle agregaadi hind. Seega, kui tahta kah millegi sellisega mängida, tuleb see kas rentida (millist võimalust ma veel Eestimaa pinnal ei ole veel leidnud) või… see ISE teha.

Milles siis küsimus, teeme ära. Tegemist ei ole ehituselt tegelikult kuigi keerulise asjaga ning enda oma ehitamisel lähtusin eelkäijate paremast praktikast, ehk eelkõige sellest siin.

Ehk siis komponentideks üks suur plekk-kauss (leidsin kapist, ammust ajast kasutamata), üks plekk-taldrik (50 senti Rimi köögiosakonnas), üks keermelatt ning ports mutreid. Statiivi külge kinnituse tegemiseks võiks kasutada alumiiniumprofiile, nagu neid näiteks Bauhofis müügil on näha olnud, kuid mul oli ka selle jaoks juba lahendus olemas – Eagle Eye softboxi kinnitusnurk. Välja näeb ta nüüd niimoodi:

Bjuuti dišš

Bjuuti dišš

Ühesõnaga, kausi põhja sisse sai tehtud täpselt sellise kujuga auk, et üks väikese välgu pea sealt läbi mahuks, minu puhul siis Nikoni SB-800. Selle valgus peegeldub ja hajub keskmiselt, väiksemalt kettalt ning siis edasi “kausi” seintelt. Selline korduv peegeldamine-hajutamine annabki sellele valguse modifitseerijale tema omadused.

Ja pildikatsetuste tulemused räägivad enda eest:

DIY_beauty_dish 2

Jälgi, kuidas taldrik tekitab ilusa ühtlase, aga selgelt direktisonaalse valguse.

Tormi beauty dishi valguses

Tormi beauty dishi valguses

Beauty dish’i eripäraks on peale tema kalgi/pehme valguse ka valguse kuju, mis jätab silmadesse kenad ümmargused peegeldused. Samas, konkreetselt selle isetehtud dišši puuduseks on asjaolu, et väikese välgul ei ole nii palju jõudu, et seda valgust kuigi kaugele pumbata, mis tähendab, et see peab olema üsna objekti lähedal ning antud juhul on alumisel pildil selle peegeldus lausa pildile jäänud. Taldriku valguse kuju näeb välja selline:

Ilutaldriku valguse kuju. Jälgi falloff-i.

Ilutaldriku valguse kuju. Jälgi falloff-i.

Seega, kui Carmen Kass peaks uksest sisse astuma ning nõudma, et temast tuleb kohe ja siinsamas üks vinge pilt teha, siis tean ma nüüd täpselt, millise modifitseerija järele käsi sirutada.