Nagu vanarahvas ütleb, aega läks aga asja sai. Augusti lõpus sai tehtud viimased klõpsud minu seni pikimas fotoprojektis – Nõo Reaalgümnaasiumi hoonete ümbersünni jäävustamine.

_DSC6200

Nõo RG internaadi matuste pidamine

Nõo RG on vana ja auväärt kool, mis oma erilise, reaalteadusele suunatud fookusega on kasvatanud üles põlvkondade ja tõesti, lausa sugukondade kaupa “Nõokaid”. Nõokad on üks isevärki punt keda iseloomustab väga tugev ühtekuuluvustunne ja kerge ‘kiiks’ maailmanägemises. Suur osa sellest kiiksust tuli ilmselt asjaolust, et tegemist oli internaatkooliga, kus ühiselamus said kokku noored säravad mõistused Narvast Hiiumaani, Võrust Tallinnani. Mõnikord väljendus see säravate mõistuste kokkusaamine suures paugus (“Aga selle katse juures oli ju hüüumärk! Ma ju lihtsalt pidin selle järele proovima!”), teinekord huvitavates joonistustes seina peal.

_DSC5925

Hästi kommenteeritud lauapind vanast internaadist

Aga 2012. aastal, üsna varsti peale viimast koolipäeva pandi vana internaadi uksed kinni ning algas lammutamine. Lammutamise jäädvustamine oli elamus omaette – näha kuidas mehaanilise krokodilli lõugade vahele kaovad ruumipõrandad, millel oled kõndinud, kuidas ekskavaatorid vaheldumisi oma noolt ja roomikuid kasutades mööda rämpsuhunnikut ringi ronivad nagu ülisuured ämblikud ja kuidas see sama ekskavaator mattub tolmupilve sisse nagu viimane dinosaurus… Ühesõnaga, ülilahe! Lammutuselt on pärit ka selle projekti minu kõige lemmikum pilt. See:

_DSC8348

Püroklastiline vool. Noh, peaaegu.

Sügise alguseks olid nii vana internaat, osa koolimajast kui vana Arvutimaja kadunud ning algas vundamendi valamine. 2013. a kevadeks oli uue õpilaskodu ja koolimaja hooned püsti ning algas viimistlemine ning suve lõpuks ka sisustamine.

2013. a 1. septembriks oli uus hoone valmis ning töös.

_DSC2153_HDR

Valmis koolihoone

Kogu projekti jooksul sai tehtud umbes 3000 fotot, millest said igas lammutamise/ehituse järgus välja valitud 45-70. Väljavalitud fotod on esitatud vastavates galeriides projektide jaotise all. Kogunenud pildid, nii need mis siin saidil üles said pandud kui ka need, mis siia ei mahtunud annan ma üle Nõo Reaalgümnaasiumile, et nad saaksid neid soovi korral kasutada nii, nagu neil parasjagu soov või vajadus on. Hetkel veel käib töö kogunenud pildikogu esitlusvõimalustega, et oleks tagatud selle ajaloolise ehitustöö säilimine ka tulevastele põlvedele. Kui kellelgi on häid ettpanekuid, kuidas seda teha, siis kommentaarium on avatud:)

Parimat,

Siim