Ees ootab sinu esimene fitness-fotosesssioon ning sa tahaks teada, kuidas selleks kõige paremini ette valmistuda? No siis loe hoolega edasi, sest seekordse postituse autoriks on minu kõige-kõige lemmikumaid modelle, valitsev Eesti meister bikiini-fitnessis ja üleüldse jalustrabavalt äge Agne Kiviselg, kes teeb kõik kenasti selgeks, just modelli poolt vaadatuna.
Nimelt palusin tal esile tuua paar punkti, millele ta soovitaks esimest korda fitness-fotosessioonile minejal tähelepanu juhtida, ent kae, ta kirjutas terve artikli valmis 😀 Artiklis Agne poolt esile toodud olulistele punktidele, soovitustele ja tähelepanekutele olen allpool lisanud mõned täiendused ja märkused nii ise, kui teistelt võistlejatelt, kes võtsid vaevaks omad tähelepanekud ja märkused teele panna. Seetõttu suur-suur tänu bikiini-fitness atleet Liis Rosenthalile, rannafitness-atleedile Rasmus Klaosele ja IFBB Elite Pro bikiini-fitness atleet Jana Tederile kaasa mõtlemast ja nippe jagamast!
-
Agne Kiviselg -
Liis Rosenthal -
Rasmus Klaos
Loe ja naudi! Kui sul tekkis täiendavaid küsimusi, millele see artikkel ei vastanud, siis kirjuta mulle julgelt siin!
Take it away, Agne!
Kõik head asjad algavad plaanist!
Kõik head asjad algavad plaanist! Tekita omale visioon, milliseid tulemusi fotode näol sa sessioonist tahaksid saada. Mis on sinu fookuses – kas ilu, outfit’id, keha, lihased vms. Mis on piltide tonaalsus – kas jõud, fierce olek, pehmus, sensuaalsus vms?
Salvesta omale igasuguseid fotosid, mis sind kõnetavad ja mille puhul sul tekib tunne, et tahaksid end sellel pildil näha. Tean Siimu nii hästi, et julgen öelda, et võid vabalt temaga neid ideepilte jagada – nii on ka Siim juba ette “õigel lainel” ja tema peas hakkavad ka ideed keerlema.
[Siim: tõesti, kui sa saad mulle ette saada mõned pildid, mis sind inspireerivad, siis sellest on mulle palju kasu, et luua fitness-fotosessioon, mille tulemused ületavad sinu kõiki ootusi. See aitab arvestada, mis tehnikat on vaja stuudiosse, millega arvestada töötlusel jne. Heaks viisiks kuidas pilte koguda ja jagada on, näiteks, Pinterest. Minu Pinteresti lehe, kuhu olen ka enda jaoks põnevaid inspiratsioonipilte kogunud, leiad siit 😉 ]
Mõtle tulenevalt sellest visoonist läbi juba ette outfit’id, mida kandma hakkad. Pane need kokku ja proovi läbi, vaata kas kõik sobib.
Võta ideepildid ja proovi läbi neil nähtud poosid – äkki sa lihtsalt ei paindu nii nagu isik salvestatud pildil, äkki sa tahad midagi muuta ja rõhutada, et just sinu parim külg tuleks esile. Katseta mõtet reaalselt enda peal. Äkki midagi üldse ei tööta aga äkki midagi just töötab täiega.
Kui sa tahad kasutada sessioonil mingeid esemeid (kastid, toolid, tiivad, kangad) – aruta Siimuga läbi. Äkki on vaja tuulemasinat, äkki tuleb arvestada ajakulu mingite esemete paikasättimiseks, nt köite lakkeriputamiseks.

Meik ja juuksed
Kui lased meigi ja juuste eest hoolitseda eksperdil, anna talle teada, kuhu lähed – märksõna “fotomeik” ütleb meikaritele palju ning nad teavad täpselt, mida teha. Ära karda näitada ka siinkohal meikarile/juuksurile pilte ette.
[Siim: Igaks juhuks märgin, et fotomeik on natukene eriline teema ja mitte iga meikar ei ole valmis seda ette võtma. Küsi oma lemmikmeikarilt kindlasti aegsasti üle!]
Kui teed meigi/juuksed ise, arvesta, et tegemist ei ole argipäevajumestusega. Kaamera/välgud “söövad” intensiivsusest päris palju ära, seega tasub olla värviga just tumeduse ja intensiivsusega üsna julge. Pea kinni siiski sellest, et nägu oleks kehaga ühte värvi. Kontuur, silmad, huuled – need võivad olla tugevamalt rõhutatud kui igapäevameigis. Eelista matte vahendeid, lisa sära ja helki just sinna, kuhu seda on vaja.
[Liis: tõesti, kaamera kaotab ära 50% sinu meigist.]
[Siim: kindlasti tuleks igasugu helestavate ja läikivate vahenditega pigem kokku hoida, sest välk korjab need väga intensiivselt üles ja nii võib keset pilti näo asemele lihtsalt üks valge auk jääda 😀 ]
Kui eksperimenteerid juustega nt mingi soengu tarbeks – ootamatute üllatuste tarbeks oleks hea mõte teha enne üks proov. Nii ei selgu sessioonipäeval, kui tahad omale midagi ekstravagantset teha lasta, et see võtab nt 3x kauem aega kui olid arvestanud. Sama kehtib ka riietuse kohta – testi, testi, testi!
Juuksed – kindlasti kaasa juukselakk ja hari, eelistatult selline, millega saad staatilist elektrit maha võtta (eriti kui vahetad riideid, arvesta sellega).
[Liis: jonnakate “antennide” eemaldamiseks on hea juukselakk kaasa võtta!]

Nahk
Raseeri ja kreemita soovitavalt päev enne fotosessiooni vältimaks nahapunetust ja täppe. Kui paljastad fotodel nahka, tee mis saad, et see näeks juba ette võimalikult hea välja. Nii on vähem pärast igasugust töötlust.
[Jana: vahata! :)]
[Siim: Tõsi ta on – näiteks võistluseelselt ette valmistatud, kooritud, kreemitatud ja kerge päevituskihi saanud nahk on fantastiliselt sile ja praktiliselt mingit töötlust ei vaja. Pigem olen sellisel juhul saanud märkusi, et olen naha liiga siledaks töödelnud 😀 ]
[Rasmus: Mehed – kui tahta lihaskontuure esile tuua, siis tuleb lumeinimese karvkattest loobuda – kõigepealt masinaga suurem karv maha, siis žiletiga siledaks. Ning jällegi – mitte hiljem kui päev enne fotosessiooni, et punetusi ja punne vältida. Kui oled karm mees, võid ka vahatada 😀 ]

Pistan kaasa ka alati ka mõne õlipõhjal kehakreemi või kehaõli – kannan selle kehale vahetult enne pildistamist – kogu üldmulje jääb nii palju parem! Mõne foto puhul võid end lausa täiesti õliseks teha, see jääb fotol väga ilus. Ole siiski ettevaatlik kreemide/õlidega riiete puhul – kõik mis määrdub, jääb fotol näha.
Küüned korda! Naiste puhul – nahatooni lakk nii sõrmedel kui varvastel ei kriibi silma ning sulandub nahaga ühte – nii on su nägu, keha ja jäsemed üks tervik, sa näed pildilt vaid keha ilu.
[Siim: üldiselt on mul ka endal spetsiaalselt valitud kreem kaasas, mis lihased esile toob, aga jaa, ka näiteks Johnson&Johnson beebiõli geeli kujul on väga hea asi selleks. Soovitan ka, kui võimalik, päev enne lasta teha spreipäevitus – päevitus on superabiks lihaste reljeefi esile toomiseks!]
Kõht täis!

Söö kõht täis (mõistuse piires), paaritunnine fotosessioon on energiakulukam kui sa ette oskad kujutada. Väga OK on ka sessi ajal näksida. Söök, aga kindlasti vesi kaasa
Joo väikeste lonksude kaupa kogu sessiooni ajal vett, et lihased täis püsiks!
[Liis: Ära söö midagi mis sul kõhu punni ajab, ja jälgi, et söök pildistamise ajal hammastele ei jääks!]
[Rasmus: soovitan süüa u 4 h enne sessi – siis jõuab toit maost alla liikuda ja kõht ei punnita sessiooni ajal.]
[Siim: Mõistlik oleks enne sessi ilmselt eelistada aeglaselt seeduvaid süsivesikuallikaid nagu kaerahelbed, mis annavad sulle energiat kogu sessiooni vältel. Põhimõtteliselt on fitness-fotosessioon kahetunnine isostaatilise pingutamise trenn, nii et arvesta sellega. Enamus minu modellidest on väga tugevasti peale sessi kaalunud, kas trenni täna üldse jõuab minna. Kõik lihased saavad selle käigus vatti, nii et piisav energia- ja veevaru on väga oluline, et mitte poole sessiooni pealt lamedaks ära vajuda.]
Riided

Parem on võtta sessioonile kaasa rohkem asju kui vähem. Minu kotist leiab Siimu juurde minnes alati: outfitid + aksessuaarid (isegi kui kõiki ei ole sa plaaninud kasutada, siis töö käigus tekib tunne, et midagi oleks vaja nt kätte, pähe, jalga). Kui teed ise meigi – põhilised vahendid korrastamiseks + selleks, et saaksid värvi juurde panna (vaadake koos Siimuga jooksvalt valmivad pildid üle, et näeksid, kuidas sinu meik on, kas tahad midagi kohendada või kõik on hästi).
Igaks juhuks kaasa ka haaknõelad, klambrid – siit-sealt on mõnikord vaja riideid koomale tõmmata, et ei tekiks volte jms. Asja ajavad ära ka paberiklambrid, millega saab selja tagant tõmmata pingesse nii kleite kui ka pükse.
Isilikult eelistan võimalikult lihtsalt looki – seega eemaldan kõik ehted kõikjalt kehalt. See sõltub aga sinu visioonist ja foto teemast.
[Liis: testi oma meik ja soeng koos kostüümidega enne sessi, et sessi ajal saaksid 100% kindel olla, et kõik toimib.]
[Siim: Tõsi! Kui meie sooviks on esile tuua just füüsist, siis mida vähem igasugu atribuutikat ja visuaalset müra, seda parem. Less is more, nagu öeldakse. Nii riietus kui ehted võiks olla pigem minimalistliku tegumoe ja värvigammaga. Sessi rõhk on ikka sinul, mitte aksessuaaridel. Ühtlasi – märkus kõrge värvliga pükste kohta – sa oled (sageli) kuude kaupa vaeva näinud, et kõhulihased välja tuleks; ära varja neid! Elik – värvlid võiks olla pigem madalad.]
Sessiooni ajal

Suhtle Siimuga, kuula tema juhiseid – Siim annab väga head tagasisidet kehaasendi kohendamise ning lihaste pingutamise suhtes. Tehke sessioonist koostöö.
Ole avatud ideedele – kui mõni poos üldse ei sobi, ole valmis leidma kiiresti alternatiiv. Proovi ja katseta.
Jäta pildid, mis nõuavad liikumist või rahmeldamist lõppu – nii on sessiooni alguses su juuksed perfektsed ja sul jätkub jõudu ja jaksu lõpuni.
Naudi protsessi, ole meelestatud võtma sellest ajast maksimumi tunnetuse ja tulemuste mõttes. Aeg on piiratud, ära raiska seda.
[Jana: Julgust! Usu iseendasse!]
Parimat!

Agne