Ma avaldan teile saladuse – kui valida minuga pildistamiseks mõni minu fitness-fotosessioon, siis on pildistamine sinu jaoks sageli täiesti tasuta! Jah, see ei ole endiselt just odav, aga tegelikult koosneb fitness-sessiooni hind peamiselt pilditöötlusele kuluvast ajast, lisaks veidi otsestest kulutustest stuudiole vms ja varustuse kulumist. Ma naudin pildistamist ennast nii väga, et ma selle eest lihtsalt raha ei küsi!
Aga, mis imeloom see pilditöötlus siis on, et selle peale nii palju aega ja raha läheb?
Esiteks, et oleks veidi selgem, veidi selgitust, kuidas minu tööprotsess peale pildistamist ja piltide arvutisse tõmbamist välja näeb:
- Piltide sorteerimine – teen seda tavaliselt programmides Lightroom või Capture One. Siin sorteerin ma välja need pildid, mida ma olen nõus avalikkusele oma nimega näitama. Mida aeg edasi, seda karmim ma oma filtriga olen, nii et reeglina läbib selle kammi ca 10% piltidest igast fotosessioonist. Neid teisi ei näe te reeglina iial 😀 See võtab tavaliselt umbes tunnikese keskmise sessiooni kohta.
- Kliendivalik – klient saab kätte ülalnimetatud valiku parimatest piltidest ja vastavalt tellitud sessioonile või paketile saab sealt välja valida need, mis saavad liht- ja/või peentöötluse. Siin saab klient ka esile tuua, mida ta tahaks näiteks Photoshopis parandada või täiendada. Kortsud, voldid jne.
- Pilditöötlus – see on piltide “ilmutamine” peamiselt Capture One programmis, kus ma sätin õigeks ja paika piltide üldised heledused, värvid, nahatoonid, reguleerin vajadusel kadreeringut jne. Väga paljudel juhtudel sellest täiesti piisabki, näiteks “Jõusaali run-and-gun” paketis ja paljude loomulikus valguses tehtud sessioonitüüpide puhul ainult see töötlus vajalik ongi. See võtab enamasti aega umbes sama palju, kui algne sessioon ise.
- Peentöötlus või retušeerimine, nagu seda vanasti nimetati (inglise keeles retouching), on siis see eriti aja- ja ressursimahukas töö pildi detailidega. Iga kliendi poolt välja valitud pilt saab erilise hoole ja armastusega puhastatud tolmust, vinnidest ja kõigest muust segavast, kus ma peenhäälestan kõik värvid, ühtlustan naha laigulisuse ja kaotan lihaste pingutusest tingitud punetuse, rõhutan lihaskonda nii, et see oleks esile toodud parimal võimalikul viisil jne jne jne. See võtab aega keskmiselt 45 minutit kuni poolteist tundi pildi kohta ning moodustab lõviosa sessiooni maksumusest.
Selle tulemusena, kui fitness-fotosessioon ise kestab, näiteks 2 tundi, siis pilditöötluse peale kokku võib julgelt kuluda veel 8-10 tundi tööaega peale seda!
Iga klient saab peale sessiooni kätte kõik pildid mis on seadistatud täpselt õigetesse mõõtudesse ja formaatidesse, et neid oleks võimalik 100% kvaliteediga esitada sotsiaalmeedias, mujal veebis, telefonis jne. Ning muidugi ka täismõõdus pildid, mis on ideaalsed kasvõi mitme meetri laiuselt välja trükkimiseks. Ja need, lubage öelda, on juba omaette vaatamisväärsus – kõrglahutusega sensoriga kaamera, võimas tarkvaraahel ja tipptöötlus üheskoos lubavad igasse pilti sisse suumida ja näha seal lõpmatuseni ägedaid detaile!
Et seda sõnavahtu veidikenegi illustreerida, salvestasin ühe suhteliselt lihtsa pildi peentöötluse algusest lõpuni allolevasse videosse – nii saate näha, mis selle sisse ikka tegelikult kõik läheb. Ca tunniajane töötlus on siin surutud ca 5 minuti sisse. Salvestatud 4K resolutsiooniga, nii et kes tahab, näeb iga pikslit mu ekraanil, et kõik vajalik ise järgi teha 😀
Modelliks siin oli Ats Loot (@atsloot), kulturist, Liivimaa tõhusamaid suunamudijaid ja Eesti kõige tuntum fitness-youtuber (vt. tema Youtube kanalit siit). Atsi fitness-fotosessioon stuudios oli ajastatud tema tippvormi ajaks 2019. aasta võistlushooajal. Ma pean tõdema, et see on seni mu karjääri ilmselt üks kõige lemmikumaid sessioone üldse – töötlemisväärset materjali leian tollaste piltide hulgast senini ning nagu näha, see on juba teine postitus järjest, kus Ats sissejuhataval fotol on 😀
Kui tahad kõiki Atsi sessiooni pilte näha, siis viska mulle sõnum Instagramis, et ma jalad kõhu alt välja võtaks!
Loodetavasti oli sellest jutust siin veidi ka kasu? Juhul, kui on veel küsimusi, siis võta julgelt ühendust!
Parimat
Siim