12281848_1031086163589941_1884721226_o

Toimumiskoht: Pärnu
Kestus: 6 akadeemilist tundi
Selle koolituse jooksul saate kõik vajalikud tööriistad, et võtta kontroll valguse üle enda kätte ning hakata pildistamise asemel fotosid tegema.

Tegemist on terve päeva kestva, reaalses stuudios toimuva praktilise seminari ehk töötoaga, kus teooriat ning selgitusi saadavad reaalajas näited ning kõiki osalejaid hõlmavad harjutused.

Koolituse kava ning küsimused, mis saavad vastuse, on järgmised:

  • Valgusallikad – millised on erinevad valgusallikad ning millised on nende eelised ja puudused?
  • Valgustamise põhitõed – kuidas mõjutavad säri ning pildi üldilmet valgusallika võimsus, suurus, kaugus objektist, kaamera ava suurus, katiku kiirus, sensori tundlikkus ning kuidas neid enda kasuks tööle panna?
  • Valguse modifitseerimine ja -kujundamine – kuidas erinevad abivahendid muudavad valguse kvaliteeti ja pildi üldilmet; millist modifitseerijat millisel juhul kasutada?
  • Taustad ja rekvisiidid – millal ja kuidas neid kasutada? Kuidas saab valgest taustast hall või isegi must?
  • Kuidas valgustada meest/naist/last/gruppi?
  • Kuidas alustada kodustuudioga?

Koolitusele tulijatel palun kaasa võtta laetud akuga kaamera, mälukaart, objektiivid fookuskaugusega soovitavalt 35 mm või enam. Soovitan kaasa võtta ka märkmiku, sest info hulk on päris suur.

 

Muuseas, juhul, kui veebis õppimine oleks nagu rohkem sinu teema, siis mina isiklikult fännan Phlearn.com ja CreativeLive meeskondade pakutavaid internetipõhiseid loenguid. Phlearn.com pakub väga palju tasuta ja tasulisi koolitusvideosid ning CreativeLive lehel on otseülekandes (vt. jaotis “On Air”) vaatamine tasuta.