Chase Jarvis, tore inimene ja väga hea fotograaf on öelnud, et parim kaamera on see, mis sul kaasas on. Tal on tuline õigus – parim kaamera ON see, mis sul parajasti kaasas on, sest kõige halvem (või parem – oleneb situatsioonist) pilt on see, mis jääb tegemata. Seetõttu on selle koolitussarja eesmärgiks õpetada sind tegema head pilti just selle kaameraga, mis sul parasjagu kaasas on – mobiil, kompakt-, hübriid- või peegelkaamera.

——————————————————–

Kellele: fotograafia-huvilised, nii alustajad kui oskuste ja teadmiste täiendajad

Toimumisaeg: 18. veebruar – 17. märts, neljapäeva õhtuti kell 18.00 – 20.00
Toimiskoht: Pildimasina stuudio, Kastani 42, Tartu
Hind: 50 € (viis 2 h (akad.) seminari, kodutööd, koolitusteväline nõustamine)

——————————————————–

Fotograafia on oskus nagu iga teinegi – kui tahta midagi keskpärasest paremat, peab seda natukene harjutama ja soovitavalt üht-teist juurde õppima. Kuigi tehnika tõepoolest seab meile piirangud, on kehvade piltide puhul enam kui tõenäoliselt küsimus siiski selles protsessoris, mis asub kaamerast veidi maad tagapool. Oma olemasoleva tehnika piire ja võimalusi tundes ning lihtsaid põhitõdesid rakendades avarduvad meie jaoks üüratud loomingulised võimalused. Olgu sul kasvõi ainult kaameraga nutitelefon – sellega ON võimalik head pilti teha, kui sa tead ja austad neid piire, milleni ta võimeline minema on. Ning millal neist piiridest üle minna.

Selles koolituste sarjas vaatleme algatuseks enamlevinud situatsioone igapäevasel pildistamisel, seal ette tulevaid küsimusi ja takistusi ning liigume siis edasi veidi loomingulisematele põldudele. Me vastame koolituse käigus nii lihtsatele küsimustele nagu “Miks mu pilt on liiga tume/hele?”, keerulisematele nagu “Kuidas pildi peal ilus välja näha?” (olgu kohe öeldud, ed duckface on sellel koolitusel keelatud 🙂 ) ning eriti nipikatele – “Miks tema pildid on alati ilusamad kui minu omad?”.

Koolitused toimuvad neljapäeviti, peale tööpäeva lõppu, korraga kahe akadeemilise tunni ulatuses. NB! Igas tunnis antakse kodutöö ning vaadatakse üle eelmise tunni kodutöö tulemused.

Koolituse programm:

Sissejuhatus kompositsiooni

20150704-Kati_Leht-_DSC560318. veebruar 2016 18:00 – 19:30
Kuna meie lihtsamad kaamerad pildistamisel midagi suurt peale päästikule vajutamise teha ei luba, siis alustagem hoopis sellest, kuidas sinu pildid saavad kohe paremaks, olenemata sellest, millist kaamerat sa kasutad. Vaatame seda, kuidas mõjutavad meie pilti sellised asjad nagu vaatenurk, kaugus objektist, fookuskaugus (tuntud ka kui suum) jne. Muu seas saame teada, miks on kõikidel selfie’del inimestel üüratud ninad või otsmikud ning miks naisi kunagi otsevaates pildistada ei tohiks. Pärast seda koolitust kasvab sinu Instagrami järgijaskord kahekordseks 🙂 No okei, võibolla mitte päris kahekordseks.

Sööme mustikaid pimedas toas – säritamine

_DSC281725. veebruar 2016  18:00 – 19:30
Seekordne seminar on veidi keerulisem ja muutub tehnilisemaks. See on aga hädavajalik, sest siin õpime, kuidas vältida, et meie ideaalse kompositsiooniga pilt on pime nagu Tori põrgu eeskoda või miks sõprade asemel on pildil teralised udukogud. Kaamerad mõtlevad küll juba suuresti meie eest, aga peale seda töötuba saad sina kontrolli taas enda kätte võtta ja otsustada, milline sinu pilt välja peaks nägema. Olles varustatud teadmistega sellest ja eelmisest seminarist, on sinu pildid juba 90% paremad! 🙂

Esiplaan, tagaplaan ja objekt – kes võidab?

A Welsh Pembroke Corgy strutting in the show ring3. märts 2016 18:00 – 19:30
Nüüd, kus me oleme ära õppinud kompositsiooni saladused ja oskame pilti vastavalt enda soovile heledamaks ja tumedamaks teha, paneme need oskused proovile, hakates lähemalt uurima, mida meie kaamerad veel võimaldavad. Selleks õpime ära tehnika, mis eristab amatöörid asjatundjatest – objekti taustast ja ümbritsevast välja ja esile toomine. Peale seda seminari on sinu lillepildid vähemalt kolm korda vingemad kui seni! 🙂

Asjad, mis liiguvad

Samojeedikoer10. märts 2016 18:00 – 19:30

Liikuvaid asju on väga põnev pildistada – neid saab nii paigale “naelutada” kui uduseks kriipsuks “libistada”. Kuigi enamasti osutub tarvilikuks esimene, on mõlemal võimalusel omad võlud ning neid võtteid saab rakendada vägagi loominguliselt. Sellel seminaril õpimegi tegema mõlemat – liikumist peatama, ka rasketes valgusoludes ning liikumist edasi andma, et tekitada fotole dünaamikat.

Välguga pildistamine

20150724-Sigrit_Kõiv-_DSC9420-Edit17. märts 2016 18:00 – 19:30
Viimases seminaris õpime pildistama välguga – nii sellega, mis on kaamerasse sisse ehitatud kui nendega, mis käivad kaamera peale. Kui ka sinu välguga pildistatud fotodelt vaatavad vastu kui autotuledevihku jäänud jänesed, siis selle koolituse järel on sul olemas oskused edaspidi ainult ilusate piltide tegemiseks 🙂

Hind ja muu säärane

Kogu seminaride sarjal osalemine maksab 50 €, kuid kokkuleppel õppejõuga saab maksta ka osade kaupa igal seminaril eraldi, à 20 €. Seminarid toimuvad 18. veebruarist neljapäeva õhtuti, alates kella 18.00 ja kestavad kaks akadeemilist tundi. Sarjas osalemiseks või lisainfo saamiseks võta meiega ühendust!

 

Tahaks omaette nokitsedes õppida? Pakume ka üks-ühele koolituse võimalust! Kui aga hoopis internetis õppimine on sulle meeldivam variant, siis soovitame soojalt uskumatult häid ja soodsaid CreativeLive veebipõhiseid videoseminare ja koolitusi.