Rahva tungival nõudmisel on nüüd võimalik sellest koolitusest osa saada ka Tartus!

Toimumise aeg: pühapäev, 1. veebruar  2015 14.00-18.00, Tartu Koerasport sisehallis (Sepa 19c)

Tartu International, Sunday

Väike terjer Tartu Rahvusvahelisel näitusel

Nagu pealkirjast võib järeldada, on koolituse sisuks eelkõige koerte jms fotografeerimine üritustel, mis toimuvad siseruumides. See on situatsioon, kus on kombineeritud võimalikult halvad valgustingimused ja kiiresti liikuvad objektid, mis on igal tasemel fotograafile väljakutseks. Tihti on tulemuseks vaid hägusad udukogud ja teralised krõbedikud. Kuidas aga saada näituselt foto, mida kohe tahaksteistega jagada, ära raamida ning seinale panna?

Lahendusele jõuame lähemale neljatunnise koolituse käigus, kus  teoreetiline osa vaheldub praktilisega ja kõik osalejad saavad iga näidissituatsiooni läbi pildistada, koos juhendamisega. Püüame jõuda sinnamaani, et olles koolituse läbinud, olenemata sellest, kas pildistad mobiiltelefoniga või peegelkaameraga, on sul järgmise näitusepäeva lõpuks kindlalt olemas selline foto, mida võib uhkusega demonstreerida sõpradele, tuttavatele ja (isegi) koera kasvatajale.  Kohale on oodata mitut erinevat “modelli”, seega sobib koolitus nii suurte kui väikeste loomade pildistajatele.

Beagle Narva näitusel jooksu demonstreerimas

Beagle Narva näitusel jooksu demonstreerimas

Tihti on siseruumides koeri (ja üldse loomi, näiteks hobuseid) pildistades tulemuseks hägusad udukogud ja teralised krõbedikud. Me oleme sunnitud töötama madalate katikukiiruste ja kõrge sensori tundlikkuse juures. Kuidas aga saada näituselt foto, mida kohe tahaks teistega jagada, ära raamida ning seinale panna?

Kuidas pildistada madala katikukiiruse juures? Milline on stabiilne pildistamisasend, kuidas seda saavutada ja milline on selle  (puudumise) mõju piltide kvaliteedile. Kuidas mõjutab madal katikukiirus liikumises oleva objekti tabamist ning milliseid võtteid saab kasutada liikumise peatamiseks või voolata laskmiseks. Värinavähenduse võimalused ja puudused.

Kõrged tundlikkused ehk ISO väärtused ja müra pildis – kui palju müra on liiga palju? Kuidas mõjutab seda sensor? Aga säri kiirus? Milline on vahe kvaliteedis, kui pildistan JPG või RAW formaadis?

Kas kallist optikast on siin kasu? Kuidas käituvad kallis optika vs “normaalhinnaga” optika sellistes tingimustes? Kui palju määrab siin kaamera?

Parimad võttenurgad näituse tingimustes ja kuidas neid saada?

Kuna tihti on siseruumide valgustid tundmatut päritolu, siis on tulemuseks olevate piltidel värvid tihti veidrad – kuidas need paika saada?

Lihtne ja kiire piltide sorteerimine ning pilditöötlus Adobe Photoshop Lightroom™ baasil

Seminaril osalejatele antakse ka kodutöö. 

Registreerumine koolitusele

NB! Muudatus ajas: Koolitus toimub 1. veebruaril, 14.00-18.00 Tartu Koerasport sisehallis (Sepa 19c)

Registreerumiseks saada e-mail aadressile: info@siimkinnas.com.

Seminaril osalemine maksab 49 €, Lõuna-Eesti Koertekeskuse ja Eesti Samojeedide Tõuühingu liikmetele 35 €.